ورود به فروشگاه الکترونیکی

فروشگاه اینترنتی

 

پیشنهاد روز

اوقات شرعی

اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
اوقات به افق :
۱۳۹۸-۰۴-۲۶
در آیین رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده آستان قدس رضوی عنوان شد؛

کتاب و کتابخانه و توجه به مطالعه از دیرباز در آستان قدس رضوی دارای اصالت و اولویت بوده است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در آیین رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده آستان قدس رضوی گفت: کتاب و کتابخانه و توجه به مطالعه از دیرباز در آستان قدس رضوی دارای اصالت و اولویت بوده است.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در این برنامه طی سخنانی، فعالیت در حیطه کتاب و کتابخوانی را قدیمی‌ترین فعالیت فرهنگی در آستان قدس رضوی عنوان کرد.
وی با اشاره به رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده سه مجموعه بنیاد پژوهش‌ها، معاونت تبلیغات و موسسه به‌نشر آستان قدس رضوی، کارنامه کمی و کیفی این سازمان را در حیطه نشر بعد از انقلاب اسلامی قابل اعتنا عنوان کرد.
وی درباره فعالیت 30 ساله دو موسسه به‌نشر و چاپ و نشر آستان قدس رضوی بعد از انقلاب گفت: بعد از پیروزی شکوهمند اسلامی تا کنون3 میلیون کتاب و 4 هزار عنوان در عرصه‌ها و موضوعات مختلف توسط سازمان آستان قدس رضوی چاپ و منتشر شده است.
گنابادی‌نژاد ادامه داد: آستان قدس رضوی با دارا بودن 31 مرکز فروش در سطح مشهد در حال حاضر فرصت‌های گسترده‌ای در حوزه توزیع را در اختیار داشته و محصولات فرهنگی و سوغات فرهنگی زائر نیز با کمک نخبگان مورد توجه زائران قرار گرفته است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی همچنین به فعالیت 51 کتابخانه وابسته به آستان قدس رضوی در سطح کشور و یک کتابخانه در هند علاوه بر کتابخانه مرکزی این مجموعه اشاره کرد و ادامه داد: گنجینه نفایس خطی این سامان نیز با دارا بودن نفیس‌ترین نسخ خطی مجموعه‌ای منحصر به فرد به شمار می‌رود.

                                                                                      عرضه محصولات فرهنگی با برند رضوی
گنابادی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به عرضه محصولات فرهنگی با برند رضوی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر محصولات فرهنگی وابسته به فرهنگ رضوی در این سازمان تولید می‌شود که نام رضوی ندارند و در مقابل محصولات مصرفی و غیر فرهنگی دارای برند رضوی است.
وی تصریح کرد: بر این اساس نام‌هایی برای موسسه به‌نشر در نظر گرفته شده که بعد از تصویب اعلام خواهد شد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی همچنین به تأکید تولیت آستان قدس رضوی به موضوع معرفت‌افزایی در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: شوری که در سطح کشور در ایام دهه کرامت ایجاد شده با گذشته قابل قیاس نیست و این انرژی رو به گسترش است.گنابادی‌نژاد استفاده از این احساس شوق را در راستای معرفت‌افزایی از وظایف این سازمان عنوان کرد.

                                                                              اقدامات تأثیرگذار در مسیر فعالیت‌های فرهنگی
وی در ادامه فعالیت‌های انجام شده از سوی مراکز فرهنگی این سازمان در ایام دهه کرامت را برشمرد.رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ویژه برنامه ترجمان آفتاب و جانمایی قفسه‌های کتاب در حرم مطهر را یکی از این اقدامات عنوان کرد و گفت: امسال با موافقت تولیت آستان قدس رضوی از دهه کرامت، قفسه‌های کتاب در فضای عبادی حرم گسترش یافت و بیش از 30 هزار مجموعه و 20 هزار جلد کتاب برای این مجموعه پیش‌بینی شده تا زائران بتوانند در کنار زیارت و عبادت در سایر اوقات خود فرصتی را به مطالعه اختصاص دهند.
گنابادی‌نژاد همچنین تشکیل رواق‌های رضوی در 120 نقطه کشور را یکی دیگر از رویدادهای دهه کرامت عنوان کرد و گفت: در این رواق‌ها غرفه کتاب راه‌اندازی شده است که این مهم حاصل تلاش خادم‌یاران کتاب در این عرصه است.
رونمایی از 15 اثر تازه‌های به‌نشر، مراسم امضاء کتاب با حضور نویسندگان رضوی، تخفیف 45 درصدی آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم و مشهد، کارگاه نویسندگی کودک با حضور نویسنده فرانسوی توسط به‌نشر نیز از دیگر برنامه‌های به اجرا در آمده در دهه کرامت بود که رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به آن‌ها اشاره کرد.
گنابادی‌نژاد مجموعه کتاب فروشی‌های اطراف حرم را از برترین مجموعه‌های فرهنگی دانست که مورد استقبال زائر و مجاور قرار گرفته است.
گفتنی است مراسم رونمایی از 50 اثر امام رضایی آستان قدس رضوی 22 تیر ماه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، جمعی از مدیران فرهنگی این آستان مقدس و اصحاب قلم و نویسندگان برگزار شد.

منبع
news.razavi.ir

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود