ورود به فروشگاه الکترونیکی

فروشگاه اینترنتی

 

پیشنهاد روز

اوقات شرعی

اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
اوقات به افق :
۱۳۹۸-۰۵-۲۲
کتاب‌هایی با موضوع سیره زندگی حضرت باقرالعلوم(ع)

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) کتاب‌هایی را درباره سیره زندگی حضرت باقرالعلوم(ع) منتشر کرده است که همزمان با سالروز شهادت این امام همام به معرفی این آثار می‌پردازد.

به گزارش آستان‌نیوز، شخصیت و سیره زندگی پیامبر اکرم(ص) و امامان شیعه، چشمه‌ای جوشان و سیراب کننده برای هدایت انسان‌ها بوده است.

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) با معرفی کتاب‌های منتشر شده با موضوع سیره سبک زندگی این امام همام در دو بخش کودک و نوجوان و بزرگسال سعی کرده زمینه‌های آشنایی بیشتر عموم مردم را با این الگوی متعالی فراهم سازد و با شناخت هرچه بیشتر معارف گرانقدر امام باقر(ع)، انگیزه‌های شناخت و پیروی از معصومین(ع) را تقویت کند.

کتاب «سیره باقری» هفتمین جلد از مجموعه 14 جلدی «چراغ راه» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محدثی نگارش یافته است که در قطع پالتویی و تیراژ 3 هزار نسخه توسط به نشر چاپ شده است، در بردارنده چهل حدیث است که طی آن‌ها نگاهی گذرا به سیره و سنت زندگی امام باقر(ع) از زبان و روایات ائمه اطهار (ع) می‌شود. بررسی موضوعات گوناگون اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی از جمله آداب دعا، انفاق و صدقه، فضای مذهبی خانه، خنده، دعای خانوادگی و خلوت شبانه و همچنین ترجمه روان و توضیح مختصر هر حدیث، ذکر اشعار و نقل داستان‌های تاریخی از ویژگی‌های این کتاب محسوب می‌شود.

جلد هفتم مجموعه کتاب‌های «چهارده اختر تابناک» توسط احمد احمدی بیرجندی در زمینه زندگانی امام باقر(ع) نوشته شده که در سال 1391 در قطع نیم جیبی در به‌‌نشر چاپ شده است، در این اثر سعی شده شرح مختصری از زندگی حضرت باقرالعلوم(ع) و وقایع دوران زندگی ایشان به خواننده ارائه شود.

کتاب «حکمت‌‌های باقری» هشتمین جلد از سلسله کتاب‌های «راه زندگی» است که به قلم جواد محدثی به رشته تحریر در آمده و طی آن به ترجمه و توضیح چهل حدیث برگزيده از سخنان پيشواي پنجم شيعه پرداخته است.

در اين کتاب علاوه بر ترجمه و توضيح هر حديث خلاصه‌اي از زندگي‌نامه اين امام همام آمده است كه به معرفي شخصيت و سيره امام باقر(ع) مي‌پردازد. تبيين چهل موضوع اخلاقي، اجتماعي، ترجمه روان، توضيح مختصر هر حديث و استفاده از اشعار متناسب در ميان مطالب از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين كتاب است که این اثر بنا به استقبال مخاطبان تاکنون در چهار نوبت تجدید چاپ شده است.

کتاب «بی‌کران رحمت» نیز جلد هفتم از مجموعه کتاب «چهل حدیث» است که توسط محمد ابراهیم لگزیان سروده شده است، در این کتاب احادیث برگزیده امام باقر(ع) که چون چراغی نورانی راهنمای جویندگان نور و دانش است، در مجموعه‌ای کوچک، به پیشگاه دوستداران و پیروان آن حضرت تقدیم می‌شود تا مؤمنان از خورشید پر فروغ اندیشه‌ آن حضرت، خوشه‌های نور بچینند و از فروغ عالم آرای آن، بهره‌ور گردند که در ذیل احادیث، اشعاری با نگاه به سخنان آن حضرت آورده شده است.

کتاب «قصه‌های زندگی چهارده معصوم،(امام محمد باقر)» یکی دیگر از کتاب‌های به نشر با موضوع سیره امام پنجم شیعیان است که در سال جاری با قطع جیبی و شمارگان هزار نسخه منتشر شده است، در این اثر جواد نعیمی قصه‌های از زندگی امام محمد باقر(ع) را به رشته تحریر درآورده است.

داستان‌های جذاب زندگی امام محمد باقر(ع) در کتاب‌های کودکانه

آشنایی با امامان معصوم، یکی از ضرورت‌های امروز کودکان و نوجوانان ماست، زیرا باعث بالا رفتن دانش دینی آن‌ها می‌شود. مجموعۀ «قصه‌های شیرین از زندگی معصومین(ع)»، نوشتۀ مسلم ناصری این هدف را دنبال می‌کند. این مجموعه دارای ۱۴ کتاب است که برای گروه سنی کودک و نوجوان تألیف شده است و در هر مجموعه زندگانی یکی از معصومین (ع) توضیح داده شده است. از خصوصیات این مجموعه می‌توان به زبان ساده و روان آن که فهمش را برای کودک میسر می‌کند، اشاره کرد. جلد هفتم این مجموعه کتاب‌ها با عنوان «فرشته‌ای در بیابان» به بیان زندگی‌نامه و سیره امام محمد باقر(ع) می‌پردازد و داستان‌های جذابی را به زبان کودکانه بازگو می‌کند.

کتاب «با علی یا علی- امام باقر(ع)» نوشته فریبا کلهر و تصویرگری علیرضا گلدوزیان نیز شامل حکایات و داستان‌های واقعی از زبان یاران امام محمد باقر(ع) است که برای مخاطب کودک بیان می‌شود.

منبع
news.razavi.ir

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود