پدیدآورندگان آثار به نشر

مژگان شیخی

مژگان شیخی دانش آموخته رشته مترجمی زبان انگلیسی است که از سال 63 با نوشتن داستان «بلبل نوک طلا و باغ آرزو ها» کار نویسندگی و داستان نویسی را آغاز کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

مژگان شیخی در چهارم فروردین ماه سال 1341 در تهران متولد شد. او دانش آموخته رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس می باشد. از سال 63 با نوشتن داستان «بلبل نوک طلا و باغ آرزو ها» کار نویسندگی و داستان نویسی را آغاز کرد.

مژگان شیخی هم در زمینه ادبیات کودکان و هم ادبیات بزرگسالان فعالیت دارد و تا کنون بیش از 150عنوان از کتاب هایش را به چاپ رسانده است.

به تازگی 144 قصه از ادبیات کهن برای کودکان بازآفرینی کرده‌ است  که در این قصه‌ها از منابعی مانند کشف‌المحجوب، رساله قشیریه، زینت‌المجالس، چهارمقاله نظامی و ... استفاده شده است تا کودکان و نوجوانان به وسعت و گستردگی ادبیات کهن ایران پی ببرند. او تا به حال قصه‌های زیادی از ادبیات کهن و آثاری مانند بوستان، گلستان، کلیله و دمنه و شاهنامه برای بچه‌ها بازنویسی و بازآفرینی کرده است.

از آثار او در زمينه ادبيات كودک می‌توان به «زندگی حضرت يوسف» ، «تابستان و غاز سفيد» ، «دستی برای دوستی» و «گلی در سرزمين زمستان‌ها» ، «365 قصه برای 365 روز سال» ، «ده قصه از امام رضا(ع)» ، «مسافر هشتم» ، «قشنگ ترین هدیه دنیا» و « ابوریحان بیرونی- خورشید خوارزم» از مجموعه نام آوران ایران اشاره کرد.

کتاب های «لیلی و مجنون»، «شنبه ای که نیامد» و «پنجمین زن» از آثار ایشان در حوزه ادبیات بزرگسال است.

کتاب «قشنگ ترین هدیه دنیا» یکی از آثار ایشان برای کودکان است که برای نخستین بار در سال79 توسط انتشارات به نشر به چاپ رسید و در سال 97 با تصویرگری جدید نرگس دلاوری  به چاپ پنجم خود رسید. این اثر دارای دو داستان به نام های«با من باش» و «قشنگ ترین هدیه دنیا»است که یاد، نام و خاطره جانبازان گرانقدر را در دل مخاطبین زنده می کند و در جهت پاسداشت ارزش های اسلامی و انقلاب نوشته شده است.این اثر یکی از جلد های مجموعه قصه های جنگ برای کودکان می باشد.

مژگان شیخی در جشنواره های داستانی و ادبی مختلفی توانسته است جوایز و افتخاراتی را کسب نماید؛

  • برگزیده بیست و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی برای تالیف کتاب «۳۰ قصه، ۳۰ شب» در سال ۸۷
  • برگزیده جشنواره امام رضا (ع) برای کتاب مسافر هشتم
  •  برگزیده جشنواره پروین اعتصامی برای کتاب 365 قصه برای شب‌های سال
  • برگزیده فصل و تقدیر شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کتاب 365 قصه برای شب‌های سال

مخاطب عزیز با عضویت در شبکه های اجتماعی «اینستاگرام به آدرس behtarinhaye_nashr@» و«کانال اطلاع رسانی به نشر در پیام رسانهای بله و تلگرام به آدرس @behnashr» از تخفیفات و اطلاعیه های مسابقات کتابخوانی و برنامه های ترویجی تبلیغی به نشر مطلع شوید.

همچنین علاقمندان می توانند کتاب« قشنگ ترین هدیه دنیا» و سایرآثار به نشر را از سایت www.behnashr.com  تهیه نمایند.

منبع:
behnashr.razavi.ir
پیوست:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
دانلود رایگان

نرم افزار اندرویدی کتابخوان به نشر

آدرس:

مشهد- بلوارسجاد-خیابان میلاد - بین میلاد2و4 - به نشر (انتشارات استان قدس رضوی)

تماس با واحد پشتیبانی:
05137652008
پست الکترونیک:
behnashr@gmail.com