پدیدآورندگان آثار به نشر

مهری ماهوتی

مهری ماهوتی نویسنده و شاعری است که بیشتر فعالیتش درحوزه کتاب کودک و نوجوان است. او در زمینه بازآفرینی آثار برجسته ادبیات کهن تلاش قابل توجهی داشته است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

مهری ماهوتی در 26 فروردین سال 1340 در شهرستان بابل به دنیا آمد. او دانش آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع كارشناسی می باشد. ماهوتی نویسنده و شاعری است که بیشتر فعالیتش درحوزه کتاب کودک و نوجوان است و اولین داستان کودکانه او در مجله کیهان بچه ها منتشر شد و اولین کتاب وی به نام «به سوی خورشید» توسط حوزه هنری به چاپ رسید.

ایشان علاوه بر شعر و قصه در زمینه بازآفرینی آثار برجسته ادبیات کهن و بازنویسی موضوعات تاریخی تلاش قابل توجهی داشته و کتاب­‌های او در رابطه با زندگی پیامبر(ص)، بانو خدیجه(س) و حضرت فاطمه(س) در دسترس مخاطبین قرار دارد.

کتاب های منتشر شده توسط وی بیشتر از دویست عنوان دارد «بچه­‌های مرد»، «روزهای پاییزی»، «سفر به سرزمین خاکستری»، «قصه­‌های خاله شیرین»، مجموعه پنج جلدی «قصه­‌های زینب»، مجموعه پنج جلدی ماجراهای «آقای تنبل»و... برخی از کتاب های ایشان هستند که توسط ناشرین مختلف به چاپ رسیده است. به نشر(انتشارات استان قدس رضوی)تا کنون از ایشان کتاب های شعر و داستان با عناوینی همچون : «طبل بزرگ هیئت»، مجموعه سه جلدی «بهتر از طلا»، «مورچه خانم»، «انجیر» ، «داداش بی دندان»، «من جوجه شدم»، مجموعه سه جلدی«چه کاره باشی؟»، «بابا بزرگ پنبه ای»، «دکمه بازیگوش»،«مهرپرتقالی»،«مسافران کوچک دریا»،«ماجراهای نرگسی»را در قالب کتاب های پروانه برای کودکان و نوجوانان به چاپ رسانده و روانه بازار نشر نموده است.

 مهری ماهوتی از نویسندگان و شاعران بنام و شایسته در حوزه کودک و نوجوانان می باشد که توانسته است جوایز متعددی از جشنواره های ادبی دریافت کند. تعدادی از آثار ایشان در جشنواره‌های فجر، لاک‌پشت پرنده، جشنواره قرآنی، پروین و ایثارگران، رشد و مطبوعات مورد تقدیر قرار گرفته و جوایز ارزشمندی دریافت کرده است.

مخاطب عزیز با عضویت در شبکه های اجتماعی «اینستاگرام به آدرس behtarinhaye_nashr@» و«کانال اطلاع رسانی به نشر در پیام رسانهای بله و تلگرام به آدرس @behnashr» از تخفیفات و اطلاعیه های مسابقات کتابخوانی و برنامه های ترویجی تبلیغی به نشر مطلع شوید.

همچنین علاقمندان می توانند کتاب های مهری ماهوتی و سایرآثار به نشر را از سایت www.behnashr.com  تهیه نمایند.

منبع:
behnashr.razavi.ir
پیوست:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
دانلود رایگان

نرم افزار اندرویدی کتابخوان به نشر

آدرس:

مشهد- بلوارسجاد-خیابان میلاد - بین میلاد2و4 - به نشر (انتشارات استان قدس رضوی)

تماس با واحد پشتیبانی:
05137652008
پست الکترونیک:
behnashr@gmail.com