پدیدآورندگان آثار به نشر

خسرو باباخانی

در دوران نوجوانی و اوایل انقلاب به دلیل توزیع نوارهای سخنرانی توسط ساواک دستگیر و زندانی شد خاطرات این مبارزه و دستگیری را در یکی از کتابهایش به نام "پشت دروازه‌های بهشت" نوشت.
۱۳۹۹/۱۰/۱۳

خسرو باباخانی متولد دهم شهریور ماه سال 1338 در تهران می باشد. تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در رشته ریاضی ادامه داد.مادرش را در سن دو سالگی از دست داد، پدرش پاسبان بود و زمانی که پست افسر نگبانی  را ترک کرد ، بازداشت شد و به شهر آبادان تبعید شد. در دوران نوجوانی و اوایل انقلاب به دلیل توزیع نوارهای سخنرانی توسط ساواک دستگیر و زندانی شد خاطرات این مبارزه و دستگیری را در یکی از کتابهایش به نام "پشت دروازه‌های بهشت" نوشت.
خسرو باباخانی از سن 26 سالگی با مجلات كیهان بچه‌ها، سوره نوجوان و سروش نوجوان همكاری كرد و در مقطعی نیز با وزارت ارشاد به‌ عنوان داور و كارشناس همكاری داشته است. دبيري جشنواره‌هاي سراسری داستان بسيج و مهر حوزه هنري، داوري كتاب سال جمهوري اسلامی، دفاع ‌مقدس و جشنواره شهيد "حبيب غني‌پور" ،سه دوره جشنواره "یوسف"، چند دوره جشنواره "گام اول" وزارت ارشاد، یک دوره "جشنواره مطبوعات" از جمله مسووليت‌هاي وي بوده‌اند.

برخي از آثار تاليفي باباخاني عبارتند از: برفراز گندم ‌زار، گنج قلعه متروك، زندگی‌نامه تختی، عاشقان شیفته، پری دریایی، پلنگان هم مي‌ميرند، یك سین به‌علاوه هفت سین، داستان نیمه ‌بلند پشت دروازه‌های بهشت، مجموعه داستان مثل دستهای مادرم، پرواز،نان و زنجیر، خاك، شبی چون آیینه.
کتاب «پشت دروازه بهشت» یکی از داستان های مجموعه 12 جلدی (درهوای انقلاب) است که برای نخستین بار این اثر در سال 1380برای چاپ و انتشار در اختیار "به نشر" قرار گرفت.
«پشت دروازه بهشت» بیانگر حوادث سال های اول انقلاب است که باباخانی به ترسیم فضای مبارزاتی مردم در آن برهه زمانی پرداخته است. هسته ی اصلی داستان ماجرای رسیدن کیفی که حاوی نوار و اعلامیه های امام خمینی(ره) از خارج کشور است. ساواک با اطلاع از این موضوع درصدد ظبط کیف است.که با هوشیاری و چالاکی راوی این امر میسر نمی شود. این کتاب از سری کتابهای پروانه و ویژه نوجوان است که در68  صفحه و در قطع رقعی با تصویرگری جدید در سال 96چاپ و منتشر شد.
نوشته های خسرو بابا خانی درجشنواره های مختلفی ادبی ایران موفق به دریافت لوح تقدیر و جوایزی شده اند که در ذیل به برخی از مهمترین آنها اشاره شده است:
•    كتاب «برفراز گندمزار» از سوی مجله سوره نوجوان به عنوان کتاب سال برگزیده شد.
•    کتاب«مثل دستهای مادرم» از طرف سوره نوجوان- کیهان بچه‌ها، کانون پرورش فکری- سروش نوجوان به عنوان کتاب سال برگزیده شد.
•    کتاب « پشت دروازه‌های بهشت » که توسط انتشارات به نشر چاپ و منتشر شده است، برگزیده جشنواره یاد یاران شد.
مخاطب عزیز با عضویت در شبکه های اجتماعی «اینستاگرام به آدرس behtarinhaye_nashr@» و«کانال اطلاع رسانی به نشر در پیام رسانهای بله و تلگرام به آدرس @behnashr» از تخفیفات و اطلاعیه های مسابقات کتابخوانی و برنامه های ترویجی تبلیغی به نشر مطلع شوید.

همچنین علاقمندان می توانند کتاب «پشت دروازه های بهشت» و سایرآثار به نشر را از سایت www.behnashr.com  تهیه نمایند.

منبع:
برچسب:
پیوست:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
دانلود رایگان

نرم افزار اندرویدی کتابخوان به نشر

آدرس:

مشهد- بلوارسجاد-خیابان میلاد - بین میلاد2و4 - به نشر (انتشارات استان قدس رضوی)

تماس با واحد پشتیبانی:
05137652008
پست الکترونیک:
behnashr@gmail.com