ورود به فروشگاه الکترونیکی

فروشگاه اینترنتی

 

پیشنهاد روز

اوقات شرعی

اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
اوقات به افق :
۱۳۹۷-۱۰-۰۱
توسط «به‌نشر» و با همکاری«دانشگاه علوم پزشکی مشهد»؛

«دارونامه گیاهی» منتشر شد

«دارونامه گیاهی» با تالیف و ترجمه دکتر سید احمد امامی، دکتر مهرداد ایرانشاهی و دکتر میلاد ایرانشاهی از اساتید دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی به چاپ رسید.

توسط «به‌نشر» و با همکاری«دانشگاه علوم پزشکی مشهد»؛

«دارونامه گیاهی» منتشر شد

معاون تولید به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: «دارونامه گیاهی» عنوان کتابی است که توسط انتشارات آستان قدس رضوی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی به‌نشر، سید احمد میرزاده اظهار کرد: «دارونامه گیاهی» با تالیف و ترجمه دکتر سید احمد امامی، دکتر مهرداد ایرانشاهی و دکتر میلاد ایرانشاهی از اساتید دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی به چاپ رسید.

وی با اشاره به اینکه ویراستاری «دارونامه گیاهی» را محمد میزبان و صفحه آرایی آن را علی ریحانی انجام داده است، تصریح کرد: این اثر در قطع رحلی، با شمارگان 500 نسخه و در 745 صفحه به همراه لوح فشرده توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است.

معاون تولید به‌نشر «دارونامه گیاهی» را ترجمه کتاب « Natures Medicines » دانست و تصریح کرد: نخستین بخش این کتاب دربردارنده مطالبی درباره کلیات گیاه درمانی، تاریخچه و مبانی مکاتب گیاه درمانی و نیز نکاتی در مورد روش های تهیه اشکال مختلف داروهای گیاهی است.

میرزاده بخش دوم این اثر را حاوی تک نگارهای مربوط به 184 گیاه دارویی دانست که در هر تک نگار، نام علمی، خصوصیات تشریحی گیاه، ترکیبات موجود، اثرات درمانی، روش های تهیه اشکال دارویی و میزان مصرف، موارد احتیاط و عوارض جانبی و نکات مرتبط با کشت و پرورش گیاه آمده است.

معاون تولید به‌نشر در ادامه تصریح کرد: سومین بخش کتاب «دارونامه گیاهی» به شرح و توصیف بیماری های مختلف و نحوه درمان آنها با استفاده از داروهای گیاهی اختصاص یافته است که در هر مورد پس از توصیف مختصر بیماری، بندی با عنوان «با پزشک خود مشورت کنید» آمده و سپس علل بروز بیماری مورد بحث قرار گرفته است و در ادامه نیز گیاهان مفید برای درمان بیماری مزبور ذکر شده اند.

وی با اشاره به اینکه در این اثر سعی شده متنی شیوا در زمینه گیاهان دارویی و گیاه درمانی برای خوانندگان ارائه شود، خاطرنشان کرد: در متن اصلی کتاب تنها به برخی پژوهش های علمی صورت گرفته تا سال 2002 میلادی اشاره شده بود اما در ترجمه اثر نتایج جدیدترین تحقیقات صورت گرفته تا سال 2014 میلادی لحاظ شده است.

معاون تولید به‌نشر در پایان یادآور شد: در کتاب «دارونامه گیاهی» مجموعه ای بیش از 500 قطعه عکس گیاهان دارویی لحاظ شده است که در قالب یک لوح فشرده همراه کتاب آمده است.

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود