ورود به فروشگاه الکترونیکی

فروشگاه اینترنتی

 

پیشنهاد روز

اوقات شرعی

اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
اوقات به افق :
۱۳۹۷-۱۰-۲۰
در مراسم رونمایی از رمان«شهربانو» با حضور مادران و همسران شهدا عنوان شد؛

ادبیات شهری مشهد به واسطه ظهور نویسنده رمان «شهربانو»، ورود ملی پیدا کرده است.

رمان«شهربانو» داستانی است که محصول کار نویسنده است به این معنا که نویسنده جدیدی ظهور پیدا کرده و ادبیات شهری نوشته است و ادبیات شهری مشهد به واسطه آن، ورود ملی پیدا کرده است.
در مراسم رونمایی از رمان«شهربانو» با حضور مادران و همسران شهدا عنوان شد؛
ادبیات شهری مشهد به واسطه ظهور نویسنده رمان «شهربانو»، ورود ملی پیدا کرده است
مراسم رونمایی از رمان«شهربانو» روایت گر سال های دلبستگی مادر شهید با حضور خانواده شهدا و جمع کثیری از فرهیختگان ادب و هنر در مشهد برگزار شد.
سعید تشکری نویسنده نام آشنای کشور در این مراسم که با همکاری نشر ستاره ها، فرهنگسرای پایداری مشهد و انتشارات آستان قدس رضوی در محل فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه این کتاب را دو بار خوانده است، اظهار کرد: در هنگام مطالعه این اثر به شدت شیفته آن شدم، به این رخداد باید به شکل دیگری نگاه کرد، زیرا نویسندگان ما مدام سعی دارند دو کار را به شکل جدی دنبال کنند به این معنا که اثری که نوشته اند، هم داستان است و هم واقعی و معمولا بین این دو مقوله می مانند و این چیزی است که به شدت در حوزه ادبیات آسیب می زند.
وی عنوان کرد: اما رمان«شهربانو» داستانی است که محصول کار نویسنده است به این معنا که نویسنده جدیدی ظهور پیدا کرده و ادبیات شهری نوشته است و ادبیات شهری مشهد به واسطه آن، ورود ملی پیدا کرده است.
نویسنده«کافه داش آقا» با طرح این موضوع که اگر این اثر را هوشنگ مرادی کرمانی می نوشت تمامی روشنفکران در برابر آن تعظیم می کردند، ادامه داد: یک فردی بدون ورود به گعده نویسندگان اما نویسنده است و در این راستا یک کشف ادبی بزرگ نیز صورت گرفته است، فکر میکنم وقتی نویسنده ای، مسئولی و یا ناشری پا به سن می گذارد، وظیفه او کشف ادبیات شهری است و باید معرفتی را جست و جو کند که گفتمان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و.. باشد و همه این ها مخاطب را به لذت خواندن وادار می کند.
این داستان نویس برجسته کشور در پایان عنوان کرد: من در برابر این کتاب تعظیم می کنم و اگر ادبیاتی در آینده بخواهد یک مادر داشته باشد، قطعا رمان «شهربانو» است.   
نثر روان و شخصیت پردازی مناسب؛ ویژگی ممتاز رمان «شهربانو»
در ادامه این مراسم یکی از بازیگران تئاتر خراسان در ارتباط با رمان «شهربانو» گفت: نثر روان این اثر سبب می شود مخاطب در قعر داستان نفوذ کند و قصه در این کتاب، بسیار روان توصیف شده است.
پرستش سلطانی گفت: تصویرسازی اجزای جملات و شخصیت پردازی های بسیار خوب، «شهربانو» را به اثری بسیار خواندنی و جذاب تبدیل کرده است.
«شهربانو»می تواند به اثری بی نظیر در حوزه تئاتر مقاومت تبدیل شود
یکی دیگر از بازیگران و کارگردانان تئاتر خراسان در این مراسم اظهار کرد: رمان «شهربانو» می تواند یک اثر بی نظیر در صحنه تئاتر باشد، به نظر می رسد در حوزه تئاتر مقاومت در این 10 سال اخیر از نگارش متون نمایشی که بتواند با تماشاگر امروز ارتباط برقرار کند، خیلی فقیر هستیم.
محمد جهانپا ابراز امیدواری کرد: با تبدیل این اثر به نمایشنامه بتوانیم نمایش بسیار زیبایی را در صحنه تئاتر اجرا کنیم.
وی یادآور شد: در هنگام مطالعه این اثر، لحظات زیبایی که به واسطه ترسیم فضای داستان من را جذب خود کرد فقط پیش از «شهربانو» مانند آن را در کتاب «دا» تجربه کرده بودم.
رونمایی از رمان«شهربانو» با حضور مادران و همسران شهدا
در این مراسم، محمدعلی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه کتاب «شهربانو» ظرفیت تبدیل به نمایشنامه و یا فیلمنامه را داراست، بیان کرد: آثار خوب به لحاظ متن در عرصه نمایش اندک است و می توان با اقتباس از چنین آثاری تئاتر و یا فیلم های بسیار خوبی را تولید کرد.
در پایان، رونمایی از رمان«شهربانو» نوشته مریم قربان زاده که از نگاه مادران به دفاع مقدس پرداخته و توسط نشر ستاره ها به چاپ رسیده است، با حضور نویسنده اثر، همسر شهید رفیعی، همسر شهید ابوحامد و مادر شهید یاراحمدی و جمعی از مدیران و مسئولان فرهنگی برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود