فریبرز لرستانی

آثار این نویسنده نام آشنا با زبانی ساده و صمیمی به کودک کمک می کند تا ارزش زندگی را دریابد و با آگاهی از حضور خدا در تمام لحظات زندگی، ارتباط بهتری با خالق خود برقرار کند.
۱۴۰۰/۰۹/۰۷

فریبرز لرستانی(آشنا) در اول فروردین سال ١٣۴٧ در کرمانشاه بدنیا آمد. او یکی از شاعران و نویسندگان برجسته استان کرمانشاه در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.
آثار این نویسنده نام آشنا با زبانی ساده و صمیمی به کودک کمک می کند تا ارزش زندگی را دریابد و با آگاهی از حضور خدا در تمام لحظات زندگی، ارتباط بهتری با خالق خود برقرار کند.
مجموعه دو جلدی "نیایش های کودکانه" جدید ترین اثر ایشان با تصویرگری زیبای گلنار ثروتیان، به تازگی از سوی انتشارات به نشر چاپ و روانه بازار نشر کشور شد. علاوه بر بیان ساده، یکی از ویژگی های منحصر به فرد داستان های کوتاه این کتاب توجه به مبحث شکرگزاری و آموزش چگونگی لذت بردن و خوشحال شدن از روزمرگی ها و اتفاقات ساده زندگی است.
لرستانی در داستانهای کودکانه خود تلاش کرده است تا به ایجاد ارتباط دوستانه خردسالان با خداوند به دور از شعار و ترس کمک کند. او در یکی از مصاحبه هایش گفته است :ارتباط با خداوند مقوله‌ای است که اغلب خانواده‌ها آن را در قالب قراردادهایی غیرانعطاف‌پذیر توصیف می‌کنند؛ مثلا به کودک خود می‌گویند اگر این کار را انجام دهی خدا دیگر دوستت ندارد، یا آن کار را انجام بدهی خداوند دوستت دارد. به نظرم این نوع ارتباط با خدا برای کودک صرفا جنبه قراردادی دارد و با انضباط شدید توام است.
مجموعه دو جلدی نیایش های کودکانه با عناوین "خدایا خوشحالم" و "پری کوچولو " در 16 صفحه در قطع رحلی با شمارگان 2000 جلد در قالب داستانک‌هایی نوشته شده است تا حضور خدا در تاروپود تجربیات کودکانه نشان بدهد.
خدایا خوشحالم در سومین جایزه کتاب سال استان کرمانشاه (سال 1400) اثر شایسته تقدیر معرفی شد و در مراسمی که در هفته کتاب از سوی خانه کتاب ادبیات ایران برگزار گردید از نویسنده کتاب به پاس زحمات ایشان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان قدردانی شد.
از ایشان تا کنون بیش از 75 عنوان کتاب چاپ و عرضه شده است که برخی از آثارش با عناوین «وقتى خیلى کوچولو بودم»، «گربه‌ى عجیب»، که توسط انتشارات به نشر چاپ و منتشر شده است و «بزک سر به هوا»، «قشنگ‌تر از شعر»، «موش دم‌بریده»، «مادر پروانه‌ها»، «ترانه‌های شادی»، «چون بره‌های آهو»، «وقتی خیلی کوچولو بودم» و «خورشید آن دشت»، «همه شیرینى خوردن» توسط سایر ناشرین روانه بازار نشر شده است.
مخاطب عزیز با عضویت در شبکه های اجتماعی «اینستاگرام به آدرس behtarinhaye_nashr@ » وکانال اطلاع رسانی به نشر در پیام رسانهای بله و تلگرام به آدرس @behnashr » از تخفیفات و اطلاعیه های مسابقات کتابخوانی و برنامه های ترویجی تبلیغی به نشر مطلع شوید.
همچنین علاقمندان می توانند کتاب های آقای فریبرز لرستانی و سایر آثار به نشر را از سایت www.behnashr.com تهیه نمایند.

منبع:
برچسب:
پیوست:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
دانلود رایگان

نرم افزار اندرویدی کتابخوان به نشر

آدرس:

مشهد- بلوارسجاد-خیابان میلاد - بین میلاد2و4 - به نشر (انتشارات استان قدس رضوی)

تماس با واحد پشتیبانی:
05137652008
پست الکترونیک:
behnashr@gmail.com