گزارشی از غرفه‌های «به‌نشر» در سه روز اول نمایشگاه کتاب تهران؛

میزبانی از کتابخوانان با راهنمایان تخصصی کتاب‌

غرفه‌های به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در سه روز ابتدایی سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور راهنمایان تخصصی کتاب میزبان کتابخوانان و علاقمندان بود.
۱۴۰۱/۰۲/۲۴

به گزارش روابط عمومی به‌نشر از سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درحالی روز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه 1401 پس از دوسال تعطیلی به دلیل شیوع کرونا کار خود را آغاز کرد که بسیاری از ناشران، فعالان حوزه کتاب و بازدیدکنندگان این نمایشگاه ماه‌ها در انتظار آغاز به کار دوباره آن بودند. در واقع نمایشگاه بین‌المللی کتاب مهمترین رویداد فرهنگی کشور در حوزه کتاب و یار مهربان است و فرصتی است تا نویسندگان، ناشران و بازدیدکنندگان از نزدیک باهم دیدار و گفت‌وگو کنند تا فعالان این عرصه در حوزه تولید از نزدیک با نیاز مخاطب آشنا شوند. در این بین «به‌نشر» که به عنوان مهمترین نماینده آستان قدس رضوی در حوزه کتاب شناخته می‌شود با 700 عنوان کتاب در بخش‌های عمومی و کتاب‌های پروانه‌ای (کودک و نوجوان) به این نمایشگاه آمده تا در کنار ارائه آخرین تولیدات خود در حوزه کتاب، با مخاطب ارتباط برقرار کند و در جهت تولید آثار ارزشمند برای آنها گام بردارد. در این بین بازدیدکنندگان از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم از همان ساعات اولیه آغاز به کار نمایشگاه با حضور در غرفه‌های به‌نشر در بخش‌های مختلف نمایشگاه کتابهای مورد نیاز خود را تهیه کردند.

روز اول؛ از ساعات اولیه آماده میزبانی
هرچند که در روز اول نمایشگاه کتاب تهران مشکلاتی وجود داشت، اما دوست داران کتاب از همان ساعات اولیه با حضور در نمایشگاه از غرفه‌های مختلف بازدید کردند. غرفه به‎نشر هم از ساعات اولیه آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان بود. به‎نشر در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با غرفه‌ای زیبا که با استفاده از نمادهای اسلامی و رضوی طراحی شده است در شبستان عمومی، راهروی 27، شماره یازده میزبان علاقه‌مندان است. این ناشر در بخش کودک و نوجوان با کتاب‌های پروانه‌ای حضور یافته و در هردو غرفه با چیدمان متناسب با بازدیدکنندگان در خدمت دوستداران کتاب بود. بازدیدکنندگان هم از همان دقایق اولیه آغاز به کار نمایشگاه به غرفه به نشر آمدند و کتابهای مورد علاقه خود را خریداری کردند.

نمایشگاه کتاب تهران

روز دوم؛ اهدای هدیه متبرک رضوی
همزمان با آغاز نمایشگاه در روز دوم غرفه‌های به‌نشر هم میزبان بازدیدکنندگان بود. شمار دوست داران کتاب در روز دوم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نسبت به روز اول قابل قبول تر اما همچنان کم بود و به همین نسبت غرفه به‌نشر هم پاسخگوی مراجعه کنندگان بیشتری در مقایسه با روز اول بود. حضور کارشناسان حوزه کتاب در غرفه عمومی و غرفه کودک و نوجوان به‌نشر در نمایشگاه به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا آنها خرید متناسبی با نیازهای خود داشته باشند. اتفاقی که با استقبال بازدیدکنندگان در نمایشگاه مواجه شده است. به‌نشر به بعضی بازدیدکنندگان هدایایی متبرکی از طرف حرم مطهر رضوی می‌دهند که این اقدام آنها باعث خوشحالی خریداران کتاب می‌شود و به آنها حال و هوایی خاص زیارت آقا امام رضا(ع) را می‌دهد.

نمایشگاه کتاب به نشر

روز سوم؛ جمعه‎ی نمایشگاهی
از همان دقایق آغازین نمایشگاه کتاب در روز جمعه همه راهروهای نمایشگاه مملو از بازدیدکنندگان شده بود. دوست داران یار مهربان ترجیح دادند که روز تعطیل خود را به نمایشگاه کتاب بیایند تا کتاب ببینند، بخوانند و بخرند. غرفه کودک و نوجوان در این روز میزبان جمعیت زیادی از بچه‌ها بود که در قفسه‌های رنگی به‌نشر کتاب‌های مناسب سن خود را جستجو می‌کردند و مسئولان غرفه در گفت‌وگو با پدر و مادر آنها و راهنمایی‌شان برای انتخاب یک کتاب مناسب به این عزیزان کمک می‌کردند. در غرفه عمومی به‌نشر در شبستان هم روز سوم نمایشگاه روز پر رفت‌وآمدی بود. بازدیدکنندگان با جستجو در قفسه ها و خواندن عنوانهای مختلف کتاب مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کردند. در این غرفه هم مسئولان غرفه به‌نشر ضمن راهنمایی بازدیدکنندگان به آنان در انتخاب یک کتاب خوب کمک کردند. نمایشگاه کتاب در روز پنجشنبه و جمعه یک ساعت بیشتر فعالیت کرد و تا ساعت 21 به کار خود ادامه داد.

نمایشگاه مجازی  تهران

یادآور می‌شود به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با بیش از 700 عنوان کتاب در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در دو غرفه عمومی؛ شبستان اصلی، راهروی ۲۷، شماره ۱۱ و غرفه کودک ونوجوان (کتاب‌های پروانه‌ای) ؛ سالن شمالی کودک و نوجوان، بخش A ، راهروی یک، آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است. همچنین بازدید و خرید آثار به‌نشر از نمایشگاه مجازی در سامانه ketab.ir  نیز در این ایام امکان‌پذیر است.

منبع:
پیوست:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
دانلود رایگان

نرم افزار اندرویدی کتابخوان به نشر

آدرس:

مشهد- بلوارسجاد-خیابان میلاد - بین میلاد2و4 - به نشر (انتشارات استان قدس رضوی)

تماس با واحد پشتیبانی:
05137652008
پست الکترونیک:
behnashr@gmail.com